Tokideki Ses'in Hayatındaki Yeni Mucize

by - Ağustos 25, 2016

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere, dün haberdar olduğum bir müjdeyi paylaşmak için geldim...


hamile olduğumu öğrendiğim akşamı babamız hemen bir pasta aldı. Ve küçük çaplı bir kutlama yaptık. :)


Yaklaşık 3 ay önce biz ailecek evimize yeni bir nefes, yeni bir kalp atışının girmesini çok istedik. Aslında bu düşünceye daha 6 ay önce Efe'nin ''anne neden benim bir kardeşim yok? Herkesin kardeşi var; ama benim yok'' demesi üzerine kafama takılmıştı. Ancak pek üstünde durmamıştım.

Çekirdek ailemiz ile yaptığımız her muhabbette devamlı yeni bir çocuğun ailemize girmesi hakkındaki konuşmalarımız üzerine düşündümde; sanki biz evimize yeni meleğin girmesini -ailecek- çok istiyoruz... Bunun üzerine okulların kapanması ile birlikte bu konuyu ciddi ciddi konuşup, kararlaştırdık. Evet yeni bir mucize istiyorduk!. Ancak bu yeni mucizenin bizim hayatımıza mutluluk ve hayır getirmesini istiyorduk. O yüzden her namaz arkasında ''Allah'ım hakkımızda hayırlı ise nasip et. Hakkımızda hayırlı değilse nasip etme'' diye dua ettim. Binlerce kez şükürler olsun ki, Rabbim nasip etti. İnşallah hayırlısı ile dünyaya sağlıklı ve sıhhatli olarak gelir... (hani amin yok mu?)

Hamile olduğumu nasıl anladım?

Yeni bir meleğin hayatımıza girmesine karar verdiğim andan itibaren her rengli oluşumda garip duygulara kapıldım. Tarifi imkansız bir duygu... Şöyle belirteyim ki; Ne hamile olmadığıma sevindim, nede üzüldüm. Sanki bir boşluğa düşmüş gibi hissiz kaldım.

Son iki haftadır. Üzerimde büyük bir gerginlik vardı. Devamlı duygu değişimi yaşadım. Bazen çok mutlu olup, kahkahalar ile gülerken; aniden yoktan sebeplere sinirlenip. Karşımdaki kişiye adeta 'neden gözünün üstünde kaşın var' diye çatmak istedim. Birde üzerimde aşırı yorgunluk ve halsizlik var ki, evlere şenlik. Mutfaktan su almaktan dahi yorulur ve soluk soluğa kalır oldum. İlk başlarda 'acaba havalar yüzünden mi böyleyim' diye düşünürken. Bu durumun üstüne pazar günü canımın aşırı tavuk döner çekmesi ve pazartesi günü kahvaltısında da aşırı mide bulantısı üzerine; kendi kendime teşhisi koydum. Ben hamile idim... Yalnız emin değildim, ya değilsem?..

Bu durumu kesinleştirmek için hemen en yakın ecza haneye gidip bir hamilelik testi aldım. Veeee bingo testi uygular uygulamaz hemen 3-4 saniye içinde iki çizgi nem net çıktı... Evet 3. bir çocuğa hamileydim!... :)

Hemen bu durumu çocuklarım ile paylaştım. Ki zaten onlarda yeni bir kardeşin hayatlarına girmesini yukarıda da yazdığım üzere aylar öncesinden konuşuyorlar ve istiyorlardı. O yüzden ikisi de çok mutlu oldu. Hemen beni kanepenin üzerine oturtup, Emir sırtıma kırlent koydu. Efe de hemen mutfaktan bana bir bardak su getirdi. Bundan sonra benim her istediğimi yapıp, onlar bana hizmet edeceklermiş. (ilerleyen aylarda bu düşünceleri değişecek mi? Yaşayıp, göreceğiz..)

Kocişko ise bana son bir haftadan beri sürekli bir test alıp, yapmamı istiyordu. Çünkü o yine benim 'yok hamile değilim' sözüme karşın; yine hamile olduğumu iddia ediyordu. Yine diğer çocuklarımda oldu gibi benim hamile olduğumu benden önce anladı. ;)
Ama biz yinede çocuklar ile konuşup, bu müjdeli haberi babamız eve gelince söyleyip, ondan bir tatil sözü almayı kararlaştırdık. Ve başardıkta. İnşallah kurban bayramında kısa bir tatil arası vereceğiz.

Şimdilik çok yeni olan hamileliğin keyfini yaşıyorum. Ancak ilerleyen aylarda neler yaşayacağımı yaşayıp, hep beraber göreceğiz. Bu arada tokideki sesin bloğunda bundan sonra zaman zaman hamilelik günlüğü yazıları şeklinde yeni bir seri olacak, haberiniz olsun. Yanlız bu hamile günlüğü serisi yanında yine diğer kategoriler enerjim ve sağlığım müsade ettikçe devam edecek, merak etmeyin...

Bunlarda İlginizi Çekebilir

18 yorum

 1. Hayırlı olsun :) sağlıklı bir hamilelik geçirirsiniz inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim canım, amin inşallah...

   Sil
 2. Hadi hayırlısı arkadaşım vallahi heyecanlandım okurken teyze oluyoruz desene:)
  Hayırlısı ile kucağına alırsın inşAllah. sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Evet teyze oluyorsun :) Allah razı olsun. İnşallah...

   Sil
 3. Çoook tebrik ederim,sağlıkla gelsin minik melek aranıza.Rahat,sıkıntısız bir hamilelik dönemi olsun inşallah..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Zaten benim korkumda hamilelik dönemi ve doğum yapma anı. Yoksa diğer türlü dünyaya geldikten sonra çocuk büyür gider...

   Sil
 4. Çok sevindim. Hayırlı olsun. Rabbim sağlıkla kucağınıza aldığınız günleri de okumayı nasip etsin inşallah.

  YanıtlaSil
 5. Hayırlı olsun, sağlıkla kucağına alırsın ins.

  YanıtlaSil
 6. Allah sağlıkla sıhhate eline almayı da nasip etsin inşallah

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim canım. Amin inşallah...

   Sil
 7. hayırlı uğurlu olsun Rabbim sağlık ve sıhhatle kucağına almak nasip etsin:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Allah razı olsun...

   Sil
 8. Hayırlı olsun inşallah hamileliğin de doğumu da rahat olmasını dilerim.

  YanıtlaSil
 9. Allah tamamına erdirsin, çocuk çok güzel bir nimet. Bereketle, huzurla inşaallah.

  YanıtlaSil