Tokideki sesin 3 aylık hamilelik günlüğü

by - Ekim 08, 2016

Merhabalar sevgili okurlar, bu aralar canım ne yazı yazmak, ne okumak, nede hiç kimse ile konuşmak istemiyor. Adeta yazı yazmak ve bir şeyler okumak ve artı konuşmak beni yoruyormuş gibi... Ne zaman elime bir kitap alsam dahi midem bulanıyormuş hissine kapılıyorum. O sebepten elime aldığım kitapları aynı hızla hemen geri bırakıyorum.  :(

Tokideki sesin 3 aylık hamilelik günlüğü

Tek yapmak istediğim şey sadece yatmak, yatmak, yatmak....
İlk aylarda açık olan iştahımda iyiden iyiye kapandı. Hatta her sabah kalktığımda bir posta kusuyorum. Tabi boş mide olduğu için sadece sarı su şeklinde olan kusmuğum bir başladığında da bitmek nedir bilmiyor. Defalarca öğürme şeklinde kusmam devam ediyor. Hatta bazen öyle bir hal geliyor ki sanki karnımdaki bebeğimde kursağıma çıkıp, ağzımdan çıkacakmış gibi...

En son geçen hafta sonuçları almak için gittiğimde; doktorum kan değerlerimin beklenenin çok altında olduğunu söyledi. Ve hatta riskli gebeliğe bir git istersen dedi. Bu şekilde kan değerlerim düşerse kanda pıhtılaşma oluşurmuş. İkili tarama testini de yaptırdım. Haftaya onunda sonucunu alacağım. Bakalım o sonuçta kan değerlerim de bir yükselme söz konusu mu? Yoksa daha mı çok düşmüş göreceğiz. (inşallah yükselmiştir.)

Ultrasonda en son gördüğümüzde bebeğim çok hareketliydi. Hatta doktorum dahi şaşırıp: ''İlk defa bu kadar hareketli ve hareketleri senfoni şeklinde olan bir bebek görüyorum diye izledi. :)
Cinsiyeti ise halen belli değil. Şuanda benim ailem, eşimin alisi ve arkadaşların hepsi bebeğin cinsiyetini büyük bir merakla bekliyorlar. Tabi; iki oğlan çocuğundan sonra bunun kız olmasını onlarda çok istiyor. Hatta bebeğin cinsiyeti dahi belli olmadan isim konusunda ufak tefek anlaşmazlıklar dahi oluşmaya başladı. Sanki herkes kızmış hissinde olduğu için kız çocuğu ismi konusunda bu anlaşmazlıklar.

Yazı yazmak için adeta kendimi zorlayarak açtığım leptopu şimdi klavyeden bu cümleler düşerken sanki üzerimden büyük bir yük kalkıyormuş hissine kapıldım. Sanırım ben blog yazmayı çok özlemişim, farkında olmadan.

Bu arada kontrollere eşim ve Efe ile gittiğim için. Onlar ailemize gelecek olan küçük fert ile şimdiden tanıştılar. Şimdilik sadece büyük abi olan Emir daha kardeşi ile hiç tanışmadı. Emir okulda sabahçı olduğu için kontrol saatlerinde hep okulda oluyor.

Efe ise kardeşinin biran önce dünyaya gelmesini dört gözle bekliyor. Hatta son ultrason gösterisinde kardeşinin çok hareketli olduğunu görünce: ''Anne bence kardeşim kesin erkek. Ve 3 ay sonra dünyaya gelecek'' dedi. Neden diye sorduğumda ise: '' Baksana yerinde duramıyor. Hemen karnından çıkmak istiyor. Onun için debeleniyor'' diyor. :)

Şimdilik yorgun, halsiz ve zor şekilde geçen gebeliğime rağmen zaman zaman hayatımıza yeni bir çocuğun gelmesi hissini düşündükçe heyecanlanıyorum. Ve çoook merak ediyorum nasıl bir kişilikte? Nasıl bir görüntüde? Ailemizden en çok kime benzeyen bir çocuk olacak diye???

Bunlarda İlginizi Çekebilir

5 yorum

 1. Allah yardımcın olsun canım.

  YanıtlaSil
 2. Rabbım kolaylıklar versin inşallah ...

  YanıtlaSil
 3. Ayy ben bu haberi kaçırmışım hadi sağlıkla alın kucağınıza inşallah. Rabbim gönlünüzden geçeni kucağınıza nasip eder inşallah

  YanıtlaSil
 4. Allah kolaylik versin cnm benim hamileligim seninki kadar zor olmadi ama emirin dedigi gibi benim afacanlar yerinde duramadilar ve erken geldiler yalniz emirin gonlundekinden farkli olarak kiz oldu benim ufakliklar ,yani cok heveslenmesin erkek olacak diye cok hareketli bebeker de kiz olabiliyo :) Allah yardimcin olsun insallah bulantilarin sona erer yavrunu alirsin saglicakla kucagina uykulu olman yorgun olman cok normal hamile olmadigim halde ben bile kolumu kaldiramiyorum yataktan cikmak eziyet gibi geliyo bana

  YanıtlaSil
 5. Allah yardımcınız olsun canım. Maşallah 3 ay olmuş bile. Şu an çok iyi anlıyorum seni, aynı yoldan geçiyor olmaktan dolayı, çok yazmak istiyorum ama beynim ve vücudum yorgun olduğu için zorlanıyorum ki senin 2 yakışıklı daha var ilgilenmen gereken ;) 2. trimester lale devriymiş onu da anladım az kalmış senin de. Hakkımızda hayırlısı olsun.
  Kocaman sevgiler.

  YanıtlaSil